
Uchwała XIII/73/07 z dnia 2007-10-25 - w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy usługowej położonego w obrębie wsi Michałkowa, gm. Walim
w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy usługowej położonego w obrębie wsi Michałkowa, gm. Walim
Uchwała Nr XIII/73/2007
Rady Gminy w Walimiu
z dnia 25 października 2007
w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy usługowej położonego w obrębie wsi Michałkowa, gm. Walim.
Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami), art. 20 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
(Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717 z późniejszymi zmianami) oraz w związku z uchwałę
nr VII/36/2007 Rady Gminy w Walimiu z dnia 26 marca 2007 roku w sprawie przystępienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz po stwierdzeniu zgodności ustaleń miejscowego planu ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowa-nia przestrzennego gminy, Rada Gminy uchwala, co następuje:
(Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717 z późniejszymi zmianami) oraz w związku z uchwałę
nr VII/36/2007 Rady Gminy w Walimiu z dnia 26 marca 2007 roku w sprawie przystępienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz po stwierdzeniu zgodności ustaleń miejscowego planu ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowa-nia przestrzennego gminy, Rada Gminy uchwala, co następuje:
§ 1.1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy usługowej położonego w obrębie wsi Michałkowa, gm. Walim.
-
Ustalenia planu zawarte są w tekście niniejszej uchwały oraz na rysunku planu
w skali 1:1000, stanowiącym załącznik nr 1 do uchwały. Rysunek planu obowiązuje
w zakresie ustalonym legendę. -
Rozstrzygnięciao sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu oraz sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, oraz zasadach ich finansowania, zawarte są w załączniku nr 2 do uchwały. Rozstrzygnięcia zawarte w załączniku nr 2 nie są ustaleniami planu.
§ 2.1. Przeznaczenie terenu.
W obszarze objętym planem obowiązują następujące ustaleniadotyczące projektowanego przeznaczenia terenów, w tym również istniejące przeznaczenie w przypadku gdy ustalenia planu nie wprowadzają zmiany.
1)
|
U " Tereny zabudowy usługowej.
|
2)
|
WS " Teren wód powierzchniowych.
|
3)
|
ZP " Teren zieleni urządzonej.
|
4)
|
KDW " Droga wewnętrzna.
|
-
Zagospodarowanie terenu.
Dla poszczególnych terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi ustala się następujące zagospodarowanie (oznaczenia terenów zgodnie z rysunkiem planu):
1)
|
1 WS " Teren wód powierzchniowych (pełniący funkcję ochrony przeciwpożarowej).
|
2)
|
2 U "Teren zabudowy usługowej.
|
3)
|
3 ZP " Teren zieleni urządzonej.
|
4)
|
4 WS" Teren wód powierzchniowych (pełniący funkcję ochrony przeciwpożarowej).
|
5)
|
5 U " Teren zabudowy usługowej.
|
6)
|
KDW " Droga wewnętrzna.
|
-
Ustalenia w zakresie ochrony i kształtowania Ĺ?adu przestrzennego.
-
Na terenie zabudowy usługowej, oznaczonej na rysunku planu symbolem 2U, ustala się adaptację istniejących obiektów na cele usługowe związanych z projektowaniem
i produkcję mebli. Ustala się możliwość ich przebudowy lub rozbudowy z zachowa-niem obecnego charakteru i formy zabudowy, a także lokalizację nowych obiektów takich jak: wiata, magazyn i plac składowy. -
Na terenie projektowanej zabudowy usługowej, oznaczonej na rysunku planu symbolem 5U, ustala się realizację obiektów związanych z prowadzoną działalnościę (budynek administracyjno " socjalny, salon wystawowy, itp.).
-
Na terenach zabudowy usługowej możliwa jest również realizacja obiektów związanych funkcjonalnie z podstawowym przeznaczeniem terenów oraz urządzeń towarzyszących: dojĹ?Ä?, dojazdów, obiektów małej architektury i ogrodzeń.
-
Projektowana zabudowa musi swoim charakterem nawiązywać do uwarunkowań kulturowych regionu, nie może stwarzać dysonansu z otoczeniem i winna szanować środowisko naturalne, zaleca się stosowanie architektury inspirowanej charakterem zabudowy regionalnej lub dobrej klasy architektury współczesnej.
-
Zakazuje się stosowania jako materiałów wykośczeniowych plastikowych listew elewacyjnych typu "siding", blachy falistej i trapezowej (nie dotyczy istniejącej zabudowy).
-
Zakazuje się realizacji obiektów i urządzeń, które nie są związane lub kolidują
z przeznaczeniem terenu. -
Na terenie oznaczonym symbolem 3ZP ustala się realizację zieleni urządzonej.
W strefie zieleni możliwa jest lokalizacja ogólnodostępnych miejsc postojowych, urządzeń technicznych związanych z funkcjonowaniem zakładu i sieciuzbrojenia podziemnego.
-
Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.
-
Obowiązuje stosowanie dla celów grzewczych i technologicznych urządzeń przy-jaznych dla środowiska o niskiej emisji zanieczyszczeń.
-
Uciężliwości wynikające z prowadzonej działalności gospodarczej nie mogą wykraczać poza granice terenu, do którego inwestor posiada tytuł prawny.
-
Usuwanie odpadów komunalnych odbywać się będzie w systemie gospodarki komu-nalnej.
-
Gospodarkę odpadami wytworzonymi w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej należy rozwiązać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi.
-
Nawierzchnie dojazdów i miejsc parkingowych należy zabezpieczyć przed przenikaniem do gruntu i wód powierzchniowych zanieczyszczeń ropopochodnych
i innych substancji chemicznych.
-
Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej.
-
CzeĹ?Ä? obszaru objętego planem położona jest w strefie ochrony archeologicznej,zgodnie z granicami oznaczonymi na rysunku planu. Prowadzenie robót ziemnych
w zakresie nowych inwestycji uzależnione jest od opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wydanej na piśmie. -
W przypadku odkrycia przedmiotu, co do którego istnieje przypuszczenie, iż jest on zabytkiem należy wstrzymać roboty mogące uszkodzić lub zniszczyć zabytek, zabezpieczyć przy użyciu dostępnych środków przedmiot i miejsce odkrycia zabytku oraz niezwłocznie zawiadomią o tym właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków, a jeśli jest to niemożliwe Wójta Gminy Walim.
-
Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych.
-
Niedopuszczalne jest sytuowanie w obszarze objętym planem takich elementów zagospodarowania, które swą wielkościę, formą lub kolorystykę powodują dysonans
z otoczeniem. -
Na obszarze zabudowy i na terenach komunikacji obsługującej zabudowę wyklucza się lokalizację urządzeń reklamowych wolnostojących niezwiązanych z prowadzoną działalnościę, zarówno na terenie działek jak i w przyległym pasie drogowym.
-
Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.
Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem U obowiązują następujące ustalenia:
-
wysokość projektowanej zabudowy nie może przekraczać dwóch kondygnacji łącznie
z poddaszem użytkowym, -
możliwe jest podpiwniczenie budynków pod warunkiem, że poziom posadowienia parteru nie będzie wyższy niż 0,5 m ponad Ĺśredni poziom terenu,
-
w zagospodarowaniu terenu przeznaczonego pod projektowaną zabudowę minimum 20% ich powierzchni należy przeznaczyć pod zagospodarowanie biologicznie czynne (zadrzewienia, trawniki).
-
Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie.
Obszar objęty planem położony jest:
-
w granicach zlewni chronionej rzeki Bystrzycy - obowiązują zakazy, nakazy
i ograniczenia, wynikające z decyzji Urządu Wojewódzkiego w Wałbrzychu
nr OĹ?.IV-6210/27/94 z dnia 12.04.1994 r., -
w Obszarze Chronionego Krajobrazu Gór Bardzkich i Sowich " obowiązują zakazy
i zasady zagospodarowania zawarte w rozporządzeniu nr 18/98 Wojewody Wałbrzyskiego z dnia 17 grudnia 1998 r. w sprawie obszarów chronionego krajobrazu województwa wałbrzyskiego.
-
Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem.
W obszarze objętym planem nie ustala się szczegółowych zasad i warunków scalania i podziału nieruchomości.
-
Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowa-niu.
W obszarze objętym planem nie dopuszcza się realizacji inwestycji, które zgodnie
z przepisami o ochronie środowiska zaliczane są do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, a także instalacji powodujących znaczne zanieczyszczenia poszczególnych elementów przyrodniczych albo środowiska jako całości.
z przepisami o ochronie środowiska zaliczane są do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, a także instalacji powodujących znaczne zanieczyszczenia poszczególnych elementów przyrodniczych albo środowiska jako całości.
-
Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury
technicznej.
-
ObsługÄ? komunikacyjną obszaru ustala się istniejącymi drogami: gminną i wewnętrzną (KDW) skomunikowaną z drogę powiatową nr 3374 D.
-
Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:
-
zaopatrzenie w energię elektryczną z istniejącej sieci elektroenergetycznej na warunkach ustalonych przez zarządcę sieci,
-
zaopatrzenie w wodę z wiejskiej sieci wodocięgowej, w okresie przejściowym możliwe rozwiązania lokalne,
-
odprowadzanie ścieków bytowych docelowo do systemu kanalizacji wiejskiej,
w okresie przejściowym do oczyszczalni przydomowych lub zbiorników bezodpływo-wych, -
odprowadzanie wód opadowych do gruntu lub cieku.
§ 3. Do czasu zmiany sposobu zagospodarowania terenów, o których mowa w § 2, pozostają one w dotychczasowym użytkowaniu.
§ 4. Ustala się stawkę procentową służÄścÄ? naliczeniu jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości z tytułu uchwalenia planu, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy
o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w wysokości 7 %.
o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w wysokości 7 %.
§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Walim.
§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urządowym Województwa DolnoŚląskiego.
Przewodnicząca Rady Gminy
Zuzanna Bodurka
![]() |
![]() |
![]() |
Metadane
Data utworzenia: | (brak danych) |
Wprowadził do systemu: | Wioletta Sowa |
Data wprowadzenia: | 2007-12-21 14:11:22 |
Opublikował: | Wioletta Sowa |
Data publikacji: | 2007-10-25 00:00:00 |
Ostatnia zmiana: | 2011-05-07 19:25:34 |
Ilość wyświetleń: | 3353 |